Jak żyć panie doktorze? Soma Psyche Matriks
Opis
Tryptyk "Jak żyć, panie doktorze?" składa się z trzech oddzielnych, choć stanowiących całość części: Somy, Psyche i Matriksa.
Redakcja naukowa: Daniel Śliż i Artur Mamcarz
"Soma" to pierwsza część tryptyku odpowiadającego na pytanie: "Jak żyć?". W tej części redaktorzy zaprosili do współpracy ekspertów, którzy podzielili się w sposób przystępny swoją wiedzą z Czytelnikami. Monografia stanowi intelektualną podróż w sfery wymykające się ocenie statystycznej, dotykające duchowości, psychologii i zdrowia publicznego. Zbiór zebranych zagadnień w tej książce jest ciekawym kompendium wiedzy i może stanowić swoistą instrukcję obsługi ciała w nowoczesnym świecie, wpisując je w z pozoru nieoczywiste konteksty. Czasami z przymrużeniem oka, czasami z przygniatającą dosłownością, ale zawsze w zgodzie z nauką Autorzy dotykają najważniejszych problemów zdrowia publicznego, chorób wewnętrznych i chorób zależnych od stylu życia, momentami patrząc oczami jednego narratora, który zmaga się z rzeczywistością.
(...). Psyche jest poświęcona zdrowiu psychicznemu w kontekście społecznym, kulturowym, religijnym, ekonomicznym i każdy nas, nie tylko medyków, ma na te tematy dużo do powiedzenia. CO więcej, rozmawiamy na nie bardzo często w sposób mniej lub bardziej uświadomiony, dostrzegamy, że dotyczą właśnie tej sfery. Psyche jest przygotowana przez fachowców i poparta rzetelną wiedzą, lecz pozostaje subiektywnym wywodem autorów. Czytelnik ma na ogół mniejszy zasób wiedzy teoretycznej, ale może mieć liczne obserwacje i bogate doświadczenia. Na tym polega siła Psyche - możemy poznać zdanie autorów, a potem skonfrontować je z naszymi poglądami. Tryptyk jest wydawany pod egidą Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu życia. Kibicuję temu kierunkowi rozwoju medycyny, bo propaguje ideę zapobiegania chorobom. Jednak jest narażony na stałe zakusy wiedzy pseudomedycznej, od której musi się skutecznie izolować. Trzymam kciuki!
Matriks, ostatnia część tryptyku "Jak żyć, panie doktorze?" zwieńcza bardzo ciekawą propozycję redaktorów naukowych - Daniela Śliża i Artura Mamcarza. Każdy kolejny rozdział wciąga bardziej. Zaczynamy od naszego codziennego mikroświata, który czasami próbuje przejąć nad nami zbyt dużą kontrolę. Dalej jest świat w skali makro, który ludzkość od zawsze próbuje sobie podporządkować, co przynosi coraz groźniejsze dla nas samych skutki. Wreszcie - mamy świat, który jeszcze wczoraj wydawał się światem jutra, ale dla wielu z nas to teraźniejszość. W tym złożonym matriksie jesteśmy my, dążący do czegoś co nazywamy szczęściem.
Wydawca: Medical Education
Rok wydania: 2020 - 2021
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.