
Całodobowy Automatyczny Pomiar Ciśnienia Tętniczego

"Na nadciśnienie tętnicze w Polsce choruje ponad 10 milionów osób. Mimo ogromnego postępu farmakologii klinicznej jego kontrola pozostaje niezadowalająca, dlatego każda aktywność edukacyjna na tym polu jest niezwykle cenna. Z tym większą radością przyjąłem pojawienie się na naszym rynku wydawniczym znakomitego opracowania na temat całodobowego automatycznego pomiaru ciśnienia tętniczego.
Monografia porusza wszystkie kluczowe kwestie dotyczące tego niezwykle ważnego nowoczesnego narzędzia diagnostycznego, rozwiewa wątpliwości i daje jeasne wskazówki dotyczące jego użycia. To pozycja przygotowana przez znakomitych specjalistów, nie tylko świetnych dydaktyków i naukowców, ale także praktykujących lekarzy. Dodatkową wartość opracowania stanowią przykłady kliniczne ilustrujące prezentowane zagadnienia."
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny
Compliance i Adherence Medical Education

Dostosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza stanowi klucz do osiągnięcia założonych celów terapeutycznych. Jednocześnie wiele obserwacji wskazuje, że niedokładne przestrzeganie zaleceń czy jego brak stanowi istotny problem praktyczny. Znaczenie może mieć wiele elementów postępowania – od komunikacji z pacjentem przez uciążliwość dolegliwości związanych z samą chorobą po formy terapii i częstość jej stosowania.
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny
Iwabradyna w Terapii Niewydolności Serca

Zasadnicza część monografii Iwabradyna w terapii niewydolności serca - od teorii do praktyki to przede wszystkim bardzo ciekawie ujęte kompendium wiedzy o znaczeniu podwyższonej częstości akcji serca, patofizjologicznych przesłankach stosowania iwabradyny, dowodach na jej skuteczność i bezpieczeństwo, jakie posiadamy dzięki badaniu klinicznemu SHIFT.
Nie ma w Polsce innej jednostki chorobowej z kręgu sercowo-naczyniowego, której znaczenie epidemiologiczne będzie wzrastać w następnych dekadach tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku niewydolności serca. Z tego powodu zachęcamy Państwa do zapoznania się z niniejszą monografią, która znakomicie łączy podstawy teoretyczne i aspekty praktyczne stosowania iwabradyny w nowoczesnej terapii niewydolności serca.
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny
Jak Interpretować Wyniki Badania Echokardiograficznego?

Kolejna pozycja z serii "44 pytania i odpowiedzi" ukazującej się w ramach Biblioteki "Kardioprofilu". Tym razem poświęcona jest ona badaniu echokardiograficznemu. Badanie to w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko w kardiologii, ma kluczowe znaczenie dla postawienia właściwej diagnozy, określenia powikłań, a często także sposobu postępowania terapeutycznego. Trudno sobie wyobrazić nowoczesną medycynę kliniczną bez niego. Lekarze praktycy często otrzymują wynik badania wcześniej skierowanego do pracowni echokardiograficznej chorego zawierający oprócz krótkiego opisu wiele nie do końca łatwych do interpretacji liczb i nie zawsze jasnych skrótów.
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny
Migotanie Przedsionków Przewodnik Klinicysty

Zaletą książki jest praktyczne, "krok po kroku" omówienie postępowania w różnych, często trudnych sytuacjach klinicznych związanych z diagnostyką i leczeniem pacjenta z migotaniem przedsionków w warunkach ambulatoryjnych, izby przyjęć/SOR czy w szpitalu. Walory dydaktyczne opracowania zwiększają przejrzyste schematy postępowania oraz przedstawienie najczęstszych błędów, jakie popełniamy w leczeniu pacjentów z tą arytmią. Szczególnie cenne jest holstyczne podejście autorów do opieki nad pacjentem z migotaniem przedsionków, który zwykle ma wiele chorób towarzyszących. Wiele osób cierpi z powodu migotania przedsionków. Powinniśmy promować wiedzę z tego zakresu wśród lekarzy i pielęgniarek - poprawi to naszą skuteczność w diagnozowaniu i leczeniu chorych. Pomoże nam w tym ten znakomity podręcznik.
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny
Niewydolność Serca Trudne Zagadnienia

Niewydolność serca to ogromne wyzwanie współczesnej medycyny klinicznej, nie tylko dla kardiologów, lecz także dla lekarzy wielu specjalności, którzy zajmują się tą trudną grupą pacjentów.
Paradoksalnie to postęp medycyny spowodował, że ich ilość zdecydowanie wzrosła. Potrafimy skutecznie diagnozować i właściwie leczyć ten skomplikowany zespół objawów wynikający z różnych przyczyn. Rokowanie w niewydolności serca istotnie się poprawiło, ale czy nie możemy więcej, lepiej? Diagnozowanie i leczenie chorych, zwłaszcza trudnych , to zadawanie pytań i poszukiwanie odpowiedzi, często na podstawie wspólnych, dynamicznych dyskusji, radzenia się kolegów, powoływania zespołów terapeutycznych. Jest mi niezmiernie miło, że mogę napisać kilka zdań po lekturze znakomitego, niezwykle praktycznego opracowania, w znanej Państwu serii pytań i odpowiedzi. Tym razem są to pytania czytelników, na które odpowiada świetny dydaktyk, a także praktykujący lekarz, profesor Marek Kuch.
Przeczytałem to opracowanie jednym tchem, znalazłem w nim wiele wskazówek i podpowiedzi. Z całym przekonaniem polecam je Państwu, będzie łatwiej podejmować właściwe decyzje.
Dostępność: dostępny!
Wysyłka w: 24 godziny


